Nejčastěji kladené dotazy k Edenred Card
 • 2 Minuty ke čtení
 • Tmavý
  Světlý
 • Pdf

Nejčastěji kladené dotazy k Edenred Card

 • Tmavý
  Světlý
 • Pdf

Shrnutí článku

Mohu svou kartou hned platit

Dříve, než se vydáte se svou novou kartou platit, musíte si ji aktivovat a dobít. Kartu aktivujete ve svém online kartovém účtu . Pokud svůj účet stále nemáte, musíte se nejdříve zaregistrovat.

Nepřišel mi aktivační e-mail

Nezoufejte – e-maily odesíláme na adresu, kterou má Edenred spárovanou s vaší kartou. Pokud k tomuto e-mailu již přístup nemáte nebo nemáte ve svém karetním účtu e-mail vyplněn, můžete si kartu přidat pomocí našich operátorů: T: +420 296 363 000 pro kartu Edenred Card, na telefonu T: +420 840 111 320 pro kartu Edenred Benefits Card nebo na T: +420 840 111 317 pro kartu Ticket Restaurant Card.

Jak zjistím, kolik mám na kartě ještě prostředků

Zůstatek na kartě Edenred zjistíte ve svém kartovém účtu na webu www.edenred.cz nebo na infolince Edenred Card na T: +420 296 363 000, na telefonu T: +420 840 111 320 pro kartu Edenred Benefits Card nebo na T: +420 840 111 317 pro kartu Ticket Restaurant Card. Je možné ke zjištění zůstatku využít i aplikaci Edenred.

Jak převést zůstatky z původních karet na novou kartu Edenred Card

Převedené prostředky se připíší do relevantních peněženek na Edenred Card. Převod může proběhnout pouze mezi kartami přiřazenými k jednomu kartovému účtu. Tzn., že novou kartu Edenred Card musíte přidat do stejného účtu na portálu Edenred, k němuž je přiřazena karta, z níž chcete prostředky převádět. Více o převodu prostředků.

Za jak dlouho se převedou zůstatky na novou kartu

V průběhu aktivace přes online účet je možné jednoduše převést zůstatky z původních karet. V tu chvíli karty zablokujeme a on-line převedeme zůstatek na novou Edenred Card.

Kdy mi budou připsány prostředky na kartu

Prostředky nabíjíme do 48 hodin od objednání nebo od uhrazení faktury vaším zaměstnavatelem.

Mohu kartou Edenred platit v zahraničí

Kartou Edenred Card můžete platit pouze u partnerů Edenred na území ČR.

Jak je legislativně upraveno poskytování stravenek

Legislativní rámec poskytování stravenek
Používání stravenek a karet Ticket Restaurant se řídí zákoníkem práce a zákonem o daních z příjmů. Zákon č.262/2006 Sb., zákoník práce, v ustanovení  § 236 stanoví zaměstnavateli povinnost umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování.Jsou prostředky na kartě pojištěny a lze sjednat pojištění

Edenred ručí za peněžní prostředky, které byly na kartě od chvíle jejího zablokování. Tyto prostředky zůstávají na účtu, k němuž je pouze vystavena nová karta. Za peněžní prostředky a transakce, které byly na účtu provedeny do doby blokace karty, nenese společnost Edenred odpovědnost. Peněžní prostředky na kartě není možné pojistit.

Jak si objednám novou kartu?

Objednání nové karty se řídí nastavením cafeterie po dohodě s vaším zaměstnavatelem. Pokud zaměstnavatel umožňuje objednání karet z cafeterie, novou kartu si objednáte na stránce Nová karta v části Možnosti platby. Pokud tuto možnost v cafeterii nemáte, karty se objednávají hromadně na adresu vašeho zaměstnavatele a vy ji obdržíte od svého HR oddělení.

Jak znovu aktivovat dočasně blokovanou kartu?

Přihlaste se do svého kartového účtu, vyberte dočasně zablokovanou kartu, kterou chcete znovu aktivovat a vyberte volbu "Odblokovat kartu".

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?
Obraťte se na naše zákaznické centrum na

 nebo Po-Pá 8:00-17:00 hod na tel. číslech:

 • pro zaměstnavatele a partnery: +420 234 662 340
 • pro zaměstnance:  +420 296 363 000

Byl tento článek užitečný?