Nejčastěji kladené dotazy TANKARTA Benefit od Edenred
 • 7 Minuty ke čtení
 • Tmavý
  Světlý
 • Pdf

Nejčastěji kladené dotazy TANKARTA Benefit od Edenred

 • Tmavý
  Světlý
 • Pdf

Shrnutí článku

Co je benefitní program Orlen?

Benefitní program ORLEN je program, který mohou využívat zaměstnanci. Nabízí pohodlné tankování s atraktivní slevou v síti čerpacích stanic ORLEN ČR prostřednictvím TANKARTY Benefit od Edenred.

Jak získat a objednat TANKARTU Benefit od Edenred?

TANKARTA Benefit od Edenred si můžete objednat jednoduše online ve svém uživatelském účtu na portálu Edenred. Více informací.

Jak mohu začít kartu využívat?

Na kartu je nutné vložit peněžní prostředky, a to vkladem přímo na čerpací stanici nebo bankovním převodem. Číslo bankovního účtu a variabilní symbol najdete na úvodní obrazovce po přihlášení do zákaznickém portálu tankarta.cz (přihlašovací údaje najdete v e-mailu) po kliknutí na okénko Předplatba a Dobít kredit. Platbu můžete zaslat ručně nebo pomocí QR kódu.

Kolik karet si mohu objednat

K jednomu účtu lze pořídit dvě TANKARTY Benefit od Edenred. Druhou kartu pro dalšího člena rodiny přidejte v 1. kroku objednávky, později už ji není možné doobjednat.

Kolik stojí TANKARTA Benefit od Edenred

Výroba a doručení karty stojí 45 Kč (90 Kč za dvě karty). Tato částka vám bude automaticky stržena při prvním dobití karty.

S výjimkou tohoto jednorázového poplatku za výrobu a doručení nejsou s kartou spojeny žádné další servisní poplatky.

Jak mohu kartu dobít

Kredit můžete na Tankartu dobít hotově nebo bankovní kartou na jakékoliv čerpací stanici ORLEN nebo bankovním převodem pomocí platebních údajů, které získáte ve svém účtu na zákaznickém portálu Tankarty.

Existují limity při dobíjení karty

Na čerpací stanici můžete dobít v hotovosti nebo kartou libovolnou částku od 500 Kč do 50 000 Kč za den. Méně než 500 Kč dobít nelze.

Dobití karty bankovním převodem není nijak omezeno. Platební údaje včetně variabilního symbolu najdete v zákaznickém účtu na portálu Tankarta, kde si můžete také snadno vygenerovat QR kód pro snadné zadání platby.

Co je stojanová/totemová cena

„Stojanová cena ORLEN“ je cena pohonných hmot, kterou uvidíte přímo na čerpací stanici ORLEN na cenovém totemu, resp. tankovacím stojanu a zaplatíte ji Tankartou v okamžiku odběru pohonných hmot.

Co je vyhlašovaná cena

„Vyhlašovaná cena ORLEN“ je cena pohonných hmot, od které se odečítá sleva s Tankartou od Edenred. Je stanovena zpravidla v pondělí a platí zpravidla od následujícího úterý do pondělí následujícího týdne včetně. Mimořádně může ORLEN stanovit „Vyhlašovanou cenu“ v kterýkoliv den s tím, že je platná ode dne následujícího po jejím vyhlášení. Vyhlašovanou cenu najdete po přihlášení do svého účtu na zákaznickém portálu Tankarta.

Jak a kdy dochází ke zúčtování cashbacku

Při tankování je na účtence zobrazena stojanová cena bez slevy. Na konci zúčtovacího období (zúčtovacím obdobím se rozumí jeden kalendářní měsíc) dojde k přepočtu slev z ORLEN vyhlašované ceny a pak bude vyčíslena celková sleva za daný měsíc, která bude připsána na Váš zákaznický účet.

Příklad:
Cena PHM na čerpací stanici 45,40 Kč/l
Platba za 10 litrů PHM 454 Kč
Vyhlašovaná cena Orlen 44,17 Kč/l
Sleva zaměstnance z vyhlašované ceny 2,20 Kč/l
Sleva, která bude připsána na účet Tankarty 34,30 Kč tj.: 454,00 - (44,17–2,20)x10
(sleva je připisována po měsíční uzávěrce, cca 3. den v měsíci)

Pokud by byla vyhlašovaná cena po slevě vyšší než cena stojanová, tankujete za cenu stojanovou.

Co když je stojanová cena nižší než zvýhodněná cena s Tankartou

Na některých čerpacích stanicích v některé dny se může stát, že stojanová cena bude nižší než vyhlašovaná cena po odečtení slevy. V takovém případě můžete stále platit Tankartou a máte jistotu, že vždy zaplatíte tu nejvýhodnější cenu. Pokud bude stojanová nižší, zaplatíte přímo na čerpací stanici tuto cenu a při vyúčtování nebude na zvýhodněnou cenu brát zřetel.

Kdy mohu začít kartu používat

Ve chvíli, kdy vám přijde karta a PIN, přihlaste se do svého účtu na portálu Tankarty a zkontrolujte, zda je karta označena jako „aktivní“. Poté ji můžete dobít a začít využívat. Nezapomeňte, že poplatek za vydání karty je nutné uhradit do 14 dní od doručení karty – částka vám bude automaticky stržena při prvním dobití.

Co je zákaznický účet Tankarta

Ke kartě získáte také přístup na zákaznický portál Tankarta, kde vám bude po dokončení objednávky automaticky vytvořen zákaznický účet. Přihlašovací údaje obdržíte na e-mailovou adresu zadanou při objednání. Při prvním přihlášení je nutné změnit přidělené jednorázové heslo. V případě, že se vám nedaří přihlásit, klikněte na odkaz "Zapomenuté heslo".

V zákaznickém účtu se můžete podívat na výpis transakcí, zablokovat a odblokovat kartu nebo upravit některé její funkce – např. nastavit vlastní limity v rámci obecně platných nebo nastavit možnost plateb za ostatní sortiment. Změny v nastavení se promítnou ihned po jejich zpracování.

Dále v účtu najdete aktuálně platné vyhlašované ceny všech paliv a obchodní podmínky.

Jak Tankartou zaplatím

TANKARTA Benefit od Edenred je klasická platební karta s magnetickým proužkem. Pro autorizaci každé transakce je nutné ji načíst na platebním terminálu a zadat správný PIN.

Je karta chráněna

Ano, každá platba TANKARTOU Benefit od Edenred musí být autorizována zadáním správného PIN kódu. V případě ztráty nebo krádeže karty je možné ji zablokovat a požádat o vydání nové karty (zpoplatněno podle aktuálního ceníku), na kterou je možné převést zbývající zůstatek ze ztracené/kradené karty.

Má TANKARTA Benefit od Edenred nějaký limit

U bankovního převodu není nastaven žádný limit. Při vkládání (nabíjení) peněžních prostředků na čerpací stanici je limit stanoven na 50 000 Kč denně na jedné čerpací stanici

Jaké jsou limity pro čerpání pohonných hmot?

Limity pro čerpání pohonných hmot jsou:
6 000 Kč/den
12 000 Kč/týden
20 000 Kč/měsíc

Co když nemám na kartě dostatečný limit pro zaplacení načerpaného paliva

V případě, že je zůstatek na vaší Tankartě nižší než cena za natankované palivo, můžete si ji přímo na čerpací stanici dobít. Stačí říci obsluze, že nejdřív chcete kartu dobít, a poté s ní zaplatíte.

Jak mohu Tankartu zablokovat v případě ztráty či krádeže

V případě ztráty nebo krádeže můžete kartu zablokovat přes zákaznický portál Tankarta nebo na tel. č. 800 102 800, mimo pracovní dobu na tel. č. 844 323 966.

Jaká je platnost karty

Karta je platná 3 roky od jejího vydání – do posledního dne měsíce, který je na ní uveden jako platnost karty. Před uplynutím této doby vám ORLEN automaticky zašle poštou novou kartu s obnovenou platností. Výměna karty je zdarma a nemění se její PIN kód.

Mohu svoji kartu přidat do aplikace ORLEN

Ano. Ve vašem zákaznickém účtu na portálu Tankarta nejprve povolte sdílení karet – v pravém horním rohu klikněte na ozubené kolečko a vyberte záložku Sdílení karet. Zaškrtněte možnost „Povolit přidávání karet z mobilní aplikace“ a nastavení uložte. Poté si kartu přidejte do aplikace a následně přidání potvrďte opět ve vašem účtu schválením žádosti o přidání v sekci Karty – ORLEN aplikace – žádosti o přidání karty. Nyní můžete pomocí aplikace pohodlně a bezpečně platit přímo z vozu a sbírat věrnostní body – za každé utracené 3 Kč získáte 1 koníka.

Manuál pro mobilní platby přes ORLEN aplikaci a věrnostní program ke stažení.

Mohu používat Tankartu pokud nevyužívám karty od Edenredu

Pakliže na Vašich kartách Edenred Card, Ticket Restaurant Card nebo Benefits Card nezaznamenáme po 3 měsíce žádnou transakci, nárok na zvýhodněnou tankovací kartu zaniká (Smlouva o vydání a užívání TANKARTY Benefit od Edenred bude ukončena).

Na jaké produkty se vztahuje sleva s Tankartou

Sleva platí na tyto produkty: Efecta 95 (Natural 95), Efecta Diesel (nafta), Verva 100 (prémiový benzín), Verva Diesel (prémiová nafta) a AdBlue.

„Vyhlašovaná cena ORLEN“ se stanovuje zvlášť pro každý typ paliva (kromě LPG a CNG) prodávaný na čerpacích stanicích v síti ORLEN.

Aktuální vyhlašované ceny paliv stejně jako výši slevy najdete ve vašem kartovém účtu na portálu Edenred.

Mohu Tankartou nakupovat jiný sortiment než palivo

Ano. Po registraci na zákaznickém portálu můžete nastavit i jiné zboží, které lze kartou platit (v sekci KARTY – Změna sortimentu). Stačí zaškrtnout kolonky nabízených služeb.

Kde najdu aktuální Ceník služeb a Všeobecné obchodní podmínky pro Tankartu

Aktuální verzi „Ceníku služeb“ i „Všeobecných obchodních podmínek” najdete po přihlášení do svého zákaznického účtu Tankarta.

Kdy mi karta přijde?

Karty a PIN kódy obdržíte přibližně do tří týdnů od vyplnění elektronické objednávky. Karty a PIN kódy chodí zvlášť. PIN kódy doručujeme doporučeně prostřednictvím České pošty.

Co mám udělat, pokud mi karta nebo pin do tří týdnů nedorazí?

Kontaktujte prosím zákaznické centrum na čísle 800 102 800 nebo mailové adrese mojekarta@orlen.cz

Jak zrušit kartu, když už ji nechci využívat?

Pro zrušení TK BENEFIT kontaktujte prosím zákaznické centrum na mailové adrese mojekarta@orlen.cz. ORLEN vrátí peněžní prostředky složené formou předplatby obvykle do 15 kalendářních dnů od obdržení Vaší žádosti, a to na bankovní účet, na který požadujete prostředky zaslat.

Co se děje s nevyčerpanými prostředky po ukončení smlouvy

V případě zrušení karty dojde nejdříve k jejímu zablokování. Po 15 dnech blokace je zpracováno ukončení smlouvy a do dalších 15 dnů dostanete nevyčerpané prostředky zpět na bankovní účet, jehož číslo jste zadávali při objednání karty. Pokud jste během této doby změnili číslo účtu, nahlaste jej společnosti ORLEN ve výpovědi smlouvy.

Je možné vydat kartu na ičo?

Není. Jedná se o benefitní program určený pro zaměstnance. Výdaje spojené s TK BENEFIT nelze uplatnit v účetnictví.

Mohu využívat Tankartu i po změně zaměstnavatele

V případě, že Váš nový zaměstnavatel neposkytuje digitální stravenky nebo benefity od Edenred, Tankartu můžete využívat pouze do té doby, kdy používáte Vaši kartu Edenred. Pakliže na Vašich kartách Edenred Card, Ticket Restaurant Card nebo Benefits Card nezaznamenáme po 3 měsíce žádnou transakci, karta bude zablokována a nevyčerpané prostředky Vám budou vráceny na bankovní účet.

V případě, že od nového zaměstnavatele dostanete novou kartu Edenred a zaregistrujete si ji pod stávající účet na portálu Edenred, můžete stávající Tankartu využívat i nadále. Není třeba žádat o vydání nové.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?
Obraťte se na naše zákaznické centrum na

 nebo Po-Pá 8:00-17:00 hod na tel. číslech:

 • pro zaměstnavatele a partnery: +420 234 662 340
 • pro zaměstnance:  +420 296 363 000

Byl tento článek užitečný?